Pielęgnacja posadzki, w zależonści od rodzaju obiektu

Pielęgnacja posadzki, w zależonści od rodzaju obiektu

Postprzez Agapit » 4 cze 2013, o 08:45

1. Biura i miejsca użyteczności publicznej o małej powierzchni.

W obiektach o niedużej powierzchni, ale dużym natężeniu ruchu, najważniejszym elementem jest odpowiednie dobranie sprzętu myjącego i chemii. Do pielęgnacji posadzki używa się wiaderkowych zestawów ręcznych lub niedużych urządzeń czyszczących z funkcją zbierania cieczy (np. Comac Vispa 35 B). Preparaty chemiczne powinny szybko odparowywać z powierzchni, ale przede wszystkim nie mogą się odkładać i pozostawiać smug (Septa FLOOR F1, Septa FLOOR F2). Nie mniej ważnym czynnikiem, jeśli chodzio dobór chemii, jest jej zapach. Powinien być przyjemny i długotrwały, aby po umyciu posadzki tworzyłtzw. „kurtynę zapachową” (Septa FLOOR F3 Fresh Citro, Septa FLOOR F3 Fresh Pomelo).

2.Obiekty wielkopowierzchniowe - markety, hale magazynowe.

Pielęgnacja posadzki w obiektach o wielkich powierzchniach odbywa się przy użyciu średnich i dużych urządzeń myjących oraz odpowiednio dobranych preparatów chemicznych. Chemia na tego typu obiektachnie może pozostawiać smug, pienić się oraz musi charakteryzować się spontanicznym działaniem (Septa MARKETCLEANER 1). Dodatkowo starsze i bardzo brudne powierzchnie wymagają środka o zdolności doczyszczania w systemie mycia jednokrotnego (Septa MARKETCLEANER 2).

3 Posadzki sportowe

Do pielęgnacji posadzki sportowej używa się przede wszystkim preparatów chemicznych o podwyższonej antypoślizgowości oraz nie odbijających refleksów świetlnych. Inne przydatne cechy środka do mycia posadzek sportowych to szybkie wysychanie, neutralność dla mytej powierzchni, bezsmugowość oraz przyjemny zapach (Septa FLOOR SPORT).
Avatar użytkownika
Agapit
Administrator
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 12:29

Powrót do Techniki sprzątania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron