Rodzaje padów - jak dobrać pad do czyszczonej powierzchni.

Rodzaje padów - jak dobrać pad do czyszczonej powierzchni.

Postprzez Agapit » 8 paź 2012, o 09:14

Na rynku można spotkać wiele rodzajów padów, różniących się od siebie wyglądem, rozmiarem oraz właściwściwościami. Jak najlepiej dobrać odpowiedni pad do czyszczonej powierzchni aby uzyskać oczekiwane rezultaty? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Wybór padu zależy od efektu jaki chcemy uzyskać. Techniki sprzątania posadzek możemy podzielić na:
- gruntowne sprzątanie/usunięcie powłok ochronnych, czyli proces najczęściej stosowanych technik utrzymania czystości, który charakteryzuje się dużą siłą czyszczenia;
- szorowanie, proces będący podstawową czynnością wykonywaną przez firmy sprzątające. Stosowany jest gdy konieczne jest mycie na bieżąco miejsc o silnym, codziennym zabrudzeniu powierzchni, które nie są zabezpieczone powłokami ochronnymi;
- delikatne mycie, technika stosowana w codziennym lub okresowym czyszczeniu jako forma pielęgnacji na mokro lub na sucho. Jej celem jest umycie wszystkich zabezpieczonych powłokami ochronnym powierzchni, posadzek z kamienia naturalnego oraz innych wrażliwych na mycie materiałów z których wykonana jest podłoga;
- polerowanie, wydłuża żywotność powłok ochronnych poprzez ich termiczne utwardzanie. Znajduje doskonałe zastosowanie do pielęgnacji posadzek z kamienia naturalnego. W zależności od rodzaju padu możemy uzyskać doskonałe efekty w polerowaniu, aż do tzw. efektu mokrej podłogi.

Pady zalecane do użytku pod czas gruntownego sprzątania:
- pad dominator, pad czarny - agresywne w działaniu ( przy czym pad dominator jest bardziej agresywny, stosowany do trudniejszych w doczyszczeniu powierzchni), oba stosowane są w celu usunięcia silnych zabrudzeń oraz starych wielowarstwowych powłok ochronnych. Czyszczą do naturalnej powierzchni usuwając wszelkie zaszłości. Stosowane do czyszczenia na mokro, przy max 350 obr/min;
- pad brązowy - służy do do usuwania brudu i starych powłok ochronnych w całości lub od 1 do 3 warstw. Do użycia na sucho i mokro, przy obrotach do 350 obr/min.

Pady przeznaczone do szorowania:
- pad zielony - przeznaczony do intensywnego szorowania z jednoczesnym lekkim usuwaniem wierzchniej warstwy
powłoki ochronnej. Usuwa ciężkie zanieczyszczenia plamy i brud. Stosowany pod czas mycia na mokro, do 350 obr/min.
- pad niebieski - stosowany do codziennego mycia powierzchni. Usuwa brud i lekko przywarte zanieczyszczenia do czyszczonej powierzchni. Przeznaczony do mycia na mokro, max 350 obr/min.

Pady stosowane do delikatnego mycia:
- pad czerwony - stosowany do delikatnego mycia i codziennej pielęgnacji zabezpieczonych posadzek. Zalecane stosowanie z użyciem środków do natryskowego nabłyszczania i czyszczenia. Skutecznie usuwa plamy i brud jednocześnie nadając czyszczonej powierzchni połysk. Stosowany na sucho lub mokro przy max 800 obr/min.
- pad jasny brąz - stosowany do delikatnego mycia i codziennej pielęgnacji zabezpieczonych posadzek. Zalecane stosowanie z użyciem środków do natryskowego nabłyszczania i czyszczenia. Skutecznie usuwa plamy i brud jednocześnie nadając czyszczonej powierzchni połysk. Stosowany do olejowania powierzchni drewnianych oraz ich pielęgnacji na sucho lub mokro przy max 800 obr/min.
- pad biały - stosowany do delikatnego polerowania i nabłyszczania czystych posadzek zabezpieczonych powłokami ochronnymi. Do użycia na suchej i czystej powierzchni przy max 1500 obr/min.

Pady przeznaczone do polerowania posadzek:
- pad kremowy - używany do termicznego polerowania z efektem „wyciągania” połysku. Codzienne użycie daje efekt wysokiego połysku. Zalecany do użycia na sucho lub z natryskiem środków do nabłyszczania powierzchni przy max 3000 obr/min.
- pad błękitny - przeznaczony do delikatnego polerowania posadzek w procesie codziennego utrzymania
zabezpieczonych powierzchni. Zapewnia utrzymanie wysokiego standardu polerowanych powierzchni. Zalecany do użycia na sucho przy max 3000 obr/min.
- pad naturalny - naturalne włosie umożliwia osiągnięcie najwyższego z możliwych walorów estetycznych o wyglądzie „mokrej posadzki”. Do użycia na sucho lub z natryskiem środków do nabłyszczania powierzchni przy max 3000 obr/min.
Ostatnio edytowano 7 mar 2013, o 11:24 przez Agapit, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Agapit
Administrator
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 12:29

Re: Rodzaje padów - jak dobrać pad do czyszczonej powierzchn

Postprzez DBC » 11 gru 2012, o 10:35

Dzięki za ten artykul.ZAwsze mialam problem z doborem pada. :)
DBC
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 10:31


Powrót do Techniki sprzątania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron